سنسور انفجار (Burst Sensor)

سنسور انفجار تجهیز پیشرفته ای است که برای تشخیص سالم بودن تجهیز راپچر دیسک استفاده می شود. این سنسور در قسمت بالای نگه دارنده (هولدر) راپچر دیسک نصب می‌شود و هنگامی که روشن باشد سیگنال های دریافتی از راپچر دیسک را ثبت می کند. سنسور انفجار سبب می‌شود به هنگام پارگی راپچر دیسک، سیستم زنگ خطر بلافاصله هشدار ‌دهد. شرکت FDC بهترین تولید کننده سنسور انفجار راپچر دیسک در کره جنوبی است.

ویژگی‌های سنسور انفجار

سنسور انفجار در طرف دریچه نگهدارنده راپچر دیسک نصب می‌شود. این تجهیز شامل نوار زنگ هشداردهنده با رساناهای مسی است. هنگام پارگی دیسک، فیلم سنسور بریده می‌شود. در نتیجه این عمل جریان قطع می‌شود و دستگاه فوراً پارگی راپچر دیسک را اعلام می‌کند. طول کابل این تجهیز 1.5 متر است. شرکت کره‌ی جنوبی FDC تولید کننده‌ی معتبر این تجهیز است.

کاربردهای سنسور انفجار

سنسور انفجار (Burst Sensor) یکی از تجهیزات ایمنی است که در صنایع مختلف برای محافظت از مخازن، خطوط لوله و تانک‌های ذخیره سازی مواد به همراه راپچر دیسک استفاده می‌شود. از کاربردهای این تجهیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صنایع انتقال سیال (مایع و گاز)
  • صنایع شیمیایی
  • پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها
  • مخازن ذخیره

گارانتی و خدمات

دپارتمان نفت و گاز دامون با قرار گرفتن در وندر لیست وزارت نفت، شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی و… همچنین ارائه  و  تحویل به موقع، جزء شرکت‌های تامین‌کننده معتبر و مورد تایید شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاهی کشور شناخته می‌شود.

تمامی تجهیزات تامین شده توسط شرکت مهندسی دامون دارای گارانتی معتبر هستند؛ در صورت وجود هر گونه مشکل در عملکرد تجهیزات، پس از تایید شرکت سازنده، امکان بازگشت تجهیز تا ۱۲ ماه پس از نصب و یا ۱۸ ماه پس از تحویل وجود دارد.             

کارشناسان دامون در طول فرآیند ثبت سفارش و خرید و ترخیص تجهیزات همراه شما خواهند بود اما نصب و راه‌اندازی تجهیزات برعهده خریداران است. با این حال، دفترچه راهنمای نصب (Installation Manual) ارائه می‌شود و اگر خریداران نیاز به دریافت مشاوره فنی بیشتری داشته باشند، تیم مهندسی دامون می‌تواند ارتباط با شرکت سازنده را برقرار کند و مکاتبات را انجام دهد.

مدل ها

KSBS-A/B/C

مشخصات فنی
سایز کابل1.5 m
استانداردهای فنیGAS II 2G EX ib IIC T6 Gb

DUST II 2D EX ib IIIC T135 ‘C Db

 

مشخصات الکتریکی

Ui25.5 v
Ii90 mA
Pi0.63 W
Ci0.01 – 0.02 nF
Li1.24 – 1.66 µH