سمپلینگ سیستم

دستگاه نمونه گیری (Sampling System)

دستگاه سمپلینگ (Sampling Device یا Sampling Connection) که به عنوان نمونه‌گیر یا سمپلر (Sampler) نیز شناخته می‌شود، تجهیزی است که برای جمع‌آوری نمونه از فرآیند (خطوط لوله یا مخازن ذخیره) استفاده می‌شود. استفاده از یک سیستم سمپلینگ مناسب امکان نمونه‌برداری و تجزیه و تحلیل دقیق‌تر محصولات را فراهم می‌کند تا در نهایت محصولی با کیفیت مطلوب تولید شود. همچنین با توجه به پیچیدگی روزافزون فرآیندهای صنعتی، ایمنی در روند نمونه‌گیری بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. شرکت SEWON یکی از معتبرترین شرکت‌های کره جنوبی، اقدام به تولید دستگاه سمپلینگ با بالاترین کیفیت و به روزترین استانداردها نموده است تا هم ایمنی و هم سهولت را به متقاضیان عرضه نماید.

ویژگی‌های دستگاه سمپلینگ sampling system

شرکت SEWON دستگاه سمپلینگ کانکشن ( sampling connection ) را به صورت سیستم نمونه‌گیری حلقه بسته (Closed Loop) با طراحی ساده و قابل اطمینان تولید می‌کند. سیستم نمونه‌گیری حلقه بسته بر اساس نوع ظرف نگه دارنده به دو ساختار بطری و سیلندری تقسیم بندی می‌شود. تفاوت این دو در ساختار ظرف نگه دارنده و نوع آب‌بندی است. سیستم نمونه‌گیری با ساختار بطری به وسیله یک جداره، آب‌بندی شده است و آب‌بندی سیستم نمونه‌گیری سیلندری توسط شیرهای سوزنی موجود در هر دو انتهای سیلندر صورت می‌گیرد.

مزایای سیستم نمونه گیری

  • امکان دستیابی به آنالیز و نتایج دقیق‌تر از واحد مورد نظر
  • سهولت استفاده در مقایسه با روش‌های جایگزین
  • جلوگیری از اتلاف مواد در خط تولید
  • کاهش هزینه‌های سرویس و نگهداری
  • کاهش احتمال توقف برنامه تولید (forced plant shutdown) به دلیل نمونه گیری

 

استاندارهای طراحی و ساخت سمپلینگ سیستم

استانداردهای کلی طراحی و ساخت دستگاه سمپلینگ شرکت SEWON به شرح زیر هستند:

Sampling system-standard

گارانتی و خدمات

دپارتمان نفت و گاز دامون با قرار گرفتن در وندر لیست وزارت نفت، شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی و.. همچنین ارائه مناسب‌ترین قیمت و  تحویل به موقع، جزء شرکت‌های تامین‌کننده معتبر و مورد تایید شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاهی کشور شناخته می‌شود.

تمامی تجهیزات تامین شده توسط شرکت مهندسی دامون، دارای گارانتی معتبر هستند؛ در صورت وجود هر گونه مشکل در عملکرد تجهیزات، پس از تایید شرکت سازنده، امکان بازگشت تجهیز تا ۱۲ ماه پس از نصب و یا ۱۸ ماه پس از تحویل وجود دارد.

کارشناسان دامون در طول فرآیند ثبت سفارش و خرید و ترخیص تجهیزات همراه شما خواهند بود اما نصب و راه‌اندازی تجهیزات برعهده خریداران است. با این حال، دفترچه راهنمای نصب(Installation Manual) ارائه می‌شود و اگر خریداران نیاز به دریافت مشاوره فنی بیشتری داشته باشند، تیم مهندسی دامون می‌تواند ارتباط با شرکت سازنده را برقرار کند و مکاتبات را انجام دهد.

 

مدل ها

سمپلینگ سیستم Sampling Connection
سمپلینگ سیستم

مشخصات فنی
اورفیس0.19″ (4.8mm)
جنس بدنهA312-TP304, A269-TP304, 316 S.S, A182-F304, Carbon steel , A105 , A36

316L S.S, A269-TP316, A269-TP316L, Duplex, Alloy, A182-F316, A182-F316L, 304 S.S, A182-F304

نوع اتصال1/4″ tube fitting, 1/2 NPT, NPS 1/2 Flange
دمای کاری-18℃ to 232℃
حجم استاندارد75 cc- 150 cc – 300 cc – 500 cc – 1000 cc -2250 cc -1 gallon (3785 cc)
فشار کاریMax 1450 psig (100 bar)